Juraj Balogh

juraj-baloghMeno: Juraj

Priezvisko: Balogh

Adresa: Vranierska 45

PSČ: 951 91

Mesto: Vranov nad Topľou

Štát: Slovensko

Telefón: 0911 354 712

Mail: juraj.balogh@azet.sk

Napis spravuPridaj do priatelovIgnoruj

Mám jedného známeho, ktorý už dlhší čas uvažoval nad tým, že sa pustí do podnikania. Odrádzalo ho však hneď niekoľko vecí. V prvom rade sa nevedel rozhodnúť do akej formy podnikania sa chce pustiť, teda aký typ firmy ba vlastnil. Ďalej ho odrádzali administratívne povinnosti, ktorým by sa určite nevyhol a bolo by ich poriadne veľa. No a v neposlednom rade ho odrádzal nedostatok informácií ohľadom podnikania a vedení firmy. Mal totiž naštudovaných zopár kníh a snažil sa v tom urobiť pokrok, no mal pocit, že čím viac kníh prečítal, tak tým menej ohľadom biznisu vedel.

Jedného dňa však narazil na predaj firiem a dozvedel sa, že firmy nie je možné len zakladať ale aj kúpiť, čo mu zmenilo situáciu a začal sa o to viac zaujímať. Po porade s niekoľkými ľuďmi sa rozhodol práve pre tento spôsob, ako začať s podnikaním. Nezaložil si firmu od základov ale jednoducho kúpil už existujúcu firmu, čo mu prinieslo niekoľko výhod a doteraz si to nevie vynachváliť.

Najviac ho na tom prekvapilo a potešilo to, že ušetril veľké množstvo času a firmu vlastnil už niekoľko dní od toho, čo sa pre kúpu firmy rozhodol. Pri založení normálnej firmy od základov by mu to trvalo niekoľko mesiacov a takto bol schopný začať s podnikaním už o niekoľko dní, čo sa nedalo takmer ani porovnať, keďže je to obrovský rozdiel.

Ďalej ho potešilo minimum administratívnych záležitostí. Pri zakladaní firmy by musel prejsť cez rôzne úrady a vybaviť množstvo papierov a formalít. Pri kúpe firmy sa však tomu veľmi pohodlne vyhol a tak či tak vlastní firmu bez takmer žiadnych papierov. Jednoducho si dohodol podmienky zmluvy s predávajúcim, podpísal zmluvu a firma bola jeho.

Takisto sa vyhol daňovému úradu a daňovým poplatkom pri zapísaní firmy ako platca DPH. Firmu, ktorú kúpil, už bola platcom DPH a tak mal o ďalšiu starosť menej, čo mu umožnilo zamerať sa na dôležitejšie veci a taktiež skoršie začatie podnikania.

To je len zopár výhod o ktoré by prišiel, ak by sa rozhodol založiť si firmu a začať podnikať týmto spôsobom. Do dnešného dňa neľutuje tento krok a momentálne vzdeláva aj ďalších mladých začínajúcich podnikateľov, ako je možné ušetriť množstvo času, peňazí a pustiť sa do podnikania cez kúpenú firmu. Tento krok odporúča každému, kto sa chystá podnikať.

About Author:

Leave A Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *