Ondrej Balog

profile-picMeno: Ondrej

Priezvisko: Balog

Adresa: Vrabcová 17

PSČ: 911 01

Mesto: Trnava

Štát: Slovensko

Telefón: 0905 682 114

Mail: ondo8@azet.sk

Napis spravuPridaj do priatelovIgnoruj

Keď som pred rokmi začala podnikať v oblasti seo marketingu, nevedela som si celkom presne predstaviť, čo táto práca môže obnášať. Najprv som si o tom hľadala články na internete, ktoré detailne popisovali, čo to seo marketing vlastne je, ako funguje seo optimalizácia, či seo audit a podobne. Internet veľmi obšírne popisoval, aké je dôležité a výhodné si túto metódu zabezpečiť cez rôzne firmy, ktoré sa tým zaoberajú.

Spočiatku sa moja práca niesla v duchu najnižšej pracovnej pozície, čo mi vlastne vôbec nevadilo, lebo som sa mohla čo to priučiť. Bolo mi ukázané, ako vlastne taký seo biznis funguje a že ho naozaj využíva drvivá väčšina ľudí, ktorí chcú v podnikaní zaznamenať akýsi rast. Keď moji nadradení zistili, že sa tejto problematike rozumiem v celku slušne a je ma škoda na takej nízkej pozícii, rozhodli sa ma povýšiť na pracovné miesto, pri ktorom by som mohla naplno využívať svoje poznatky, ktoré som nadobudla od nástupu do firmy. A práve vtedy sa to začalo.

Do seo marketingu som sa pustila vo veľkom. Naša firma ponúkala rozsiahle služby v oblasti seo mnohým našim stálym klientom, ktorí naše služby využili už dávno predtým. Vtip je však v tom, že tieto metódy treba využívať pravidelne, pretože svet internetu je nestály a mení sa závratnou rýchlosťou. Je preto potrebné, aby podnikatelia vedeli reagovať na všetky zmeny, ktoré sa udejú s úplnou istotou. S nami to nie je žiaden problém, skôr naopak. Moja práca obsahovala komunikáciu s klientami, ktorí si od nás nechali podariť a ešte omnoho viac. Napríklad kompletné vypracovanie seo auditu, ktorý nám presne odhalil, v akom stave sa nachádza klientov web a čo všetko je potrebné urobiť pre to, aby bol web o čosi prestížnejší, prehľadnejší, navštevovanejší. Kompletné vypracovanie plánu bolo najdôležitejšie. Podľa neho si klient mohol zvoliť, akou cestou sa chce uberať a my sme mu zakaždým plne vyhoveli. Takisto je potrebné klientom prízvukovať, že seo optimalizácia je veľmi potrebná pre bezchybné fungovanie stránky, ktorá kráča ruka v ruke s novými trendami na internete.

Podnikanie v tejto oblasti nie je vždy ľahké, pretože postupom času sa na trhu vytvorila rastúca konkurencia, ktorá stále zvyšuje latku a zatraktívňuje svoje služby. Preto je potrebné, aby bola firma v čomsi jedinečná. V čomsi, čo presvedčí zákazníka, že my sme pre neho tá pravá a správna voľba. Udržanie sa na trhu neuľahčujú ani čoraz vyššie nároky klientov, ktoré sú firmy takmer povinné uspokojiť, ak nechcú prísť o stáleho klienta. No nech sú problémy akékoľvek, ak máte zohratý tím dobrých ľudí, podnikanie ide od ruky.

About Author:

Leave A Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *