TV programy a ich produkcia

Televízne kanály produkujú čoraz väčšie množstvo vysielaných programov, bohužiaľ nie úmerne kvalite na takej úrovni, ako by si divák želal. Úskalím začínajúcich programov je zlé uvedomenie si, na čom naozaj záleží, čo diváci chcú vidieť a na čom sa dá získať sledovanosť. TV program stráca na kvalite. Zaváži každý detail, pretože každý zlý so sebou prináša znižovanie sledovanosti, na čom sa zakladá úspech televízneho programu.

Režiséri programov majú často zlý výber pri moderátoroch, niektoré programy potrebujú oživenie a nie znásilňovanie už opozeraných tvárí, ktoré už nevedia vniesť do vysielania tú iskru, ako kedysi. Niektoré televízne programy si vyhradzujú minimálny čas vysielania, do ktorého však zasadia sms súťaže, telefonovanie a tým pádom sa z neho snažia vyťažiť maximum.

Diváci si však nikdy nevšimnú, po väčšine staršia veková vrstva, koľko sa za tieto služby platí a preto je to v konečnom dôsledku dvojsečná zbraň, kde sa však televízia obraňuje, kedže všetky podmienky boli zverejnené, i keď malým písmom v rýchlom slede, ktoré nemajú diváci šancu postrehnúť.

Ďalšie televízne kanály zvyknú svoj obsah po určitom čase opakovať. Zväčša sú to zahraničné programy alebo programy zamerané len na určitú tematiku, ktorú zahŕňa celý vysielací kanál. Nevysiela sa tam živé vysielanie. Takéto programy slúžia skôr na poznávaciu funkciu, na hobby a podobne.

Preto sa aj opakujú, aby divák mal šancu zachytiť obsah, pokiaľ ho nestihne. Hlavný vysielací čas je aj najdrahší, najviac platený a reklamy si za ne platia tiež nemalé sumy. Je to čas, keď sa ľudia nachádzajú pred televíznymi obrazovkami najviac, sú naučení na určitý typ programu, ako je hlavné spravodajstvo a tento program je nemenný.

Nebude nikdy nahradený ničím iným, pretože ľudia sú zvyknutí dostávať prostredníctvom neho najnovšie informácie, ktoré sa neaktualizujú v žiaden iný vysielací čas. Jedine v opakovaní počas dňa, kde sú však informácie už nie je tak aktuálne, ako boli pri prvom, hlavnom vysielaní v správach.

About Author:

Leave A Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *