Ako pripraviť bábätko na prechádzky v zimných a chladných mesiacoch?

Kočíkovanie v zime môže byť pre bábätká nepríjemnou záležitosťou, pokiaľ nie je váš kočík upravený do chladnejšieho počasia a dieťatko nemá dobrú výbavu. Počas zimných a mrazivých mesiacov je nutné, aby rodičia udržovali svoje deti v teple aj pri kočíkovaní alebo pri cestovaní autom. Fusaky a rukávniky sú dôležitou súčasťou zimnej výbavy pre všetkých novorodencov, pretože majú množstvo výhod a zaručene ochránia vaše bábätko pred zimou. Najlepšie kočíky pre deti majú tiež viacero výhod, ktoré uľahčujú jeho manipuláciu a ovládanie v zime.

Prečo musia mať bábätká v zime fusak?

Malé bábätká si nevedia regulovať svoju telesnú teplotu, práve preto je správne obliekanie pre nich veľmi dôležité. Vďaka správnemu fusaku udržíte dieťatko v teple a zároveň v pohodlí na čerstvom vzduchu. Fusaky a rukávniky sú ideálne pre deti do jedného roka, ktoré využijete v chladných dňoch. Z hľadiska detského pohodlia sú fusaky a rukávniky pre deti viac príjemnejšie, ako kombinézy alebo bundičky. Väčšinu fusakov môžete použiť aj v autosedačke, pretože vo fusaku ma dieťa v teple aj nožičky. 

Aké kolieska sú vhodné pre kočíky počas zimy?

Najlepšie kočíky, ktoré sú upravené na kočíkovanie v zime, majú nafukovacie kolieska, pretože  tie sa lepšie prispôsobia horšiemu terénu. Avšak nafukovacie kolieska sú väčšie, a preto zvyšujú váhu samotného kočíka, čo môže byť menšou nevýhodou pri ťažšej manipulácií s kočíkom. Na nakupovanie sú vhodné penové kolieska, pretože kočík je vďaka ním viac obratnejší aj v úzkych uličkách. Penové kolieska sú lepšie na časté chodenie do mesta alebo prechádzky. Najlepšie kočíky sú tie, ktoré majú možnosť meniť kolieska, a tak sa budú môcť prispôsobiť aj zmene terénu. 

Aká by mala byť vanička kočíka?

V zime sú pre deti vhodnejšie kočíky s hlbokou vaničkou, pretože musia byť viac oblečené a mať fusak, prípadne deka. Hlboká vanička nie je pre dieťa dlhodobou záležitosťou, pretože už na jar sa kočík s hlbokou vaničkou nahradí športovou verziou.

About Author: