Myslite zerowaste a venujte Vašim najbližším pod stromček len to, čo skutočne potrebujú!

Zerowaste znamená nulový odpad. Je nám jasné, že akýmkoľvek kupovaním čohokoľvek hmotného odpad vzniká. Môžete ho však eliminovať tým, že nebudete kupovať zbytočnosti a zameriate sa na to, čo ľudia skutočne potrebujú.

Nemáte chuť vykašľať sa už konečne na všetky tie nepotrebné darčeky a venovať na Vianoce niečo užitočné? Dosť bolo veľkých huňatých svetrov, roztomilých ponožiek či pohodlných papúč. Myslite ekologicky a nakupujte len to, čo skutočne Vaši blízki potrebujú.

Na zoznam potrebných vecí určite patria napríklad nasledujúce položky:

  • Chcela by vaša manželka novú kuchyňu na mieru? Len smelo do toho. Nie je to malá investícia a na Vianoce je ten pravý čas. Ak chcete, aby to bolo prekvapením, nemusí to byť hotová kuchyňa. Stačí nákres či poukaz. Ona to určite pochopí!
  • Sťažuje sa váš manžel, že mu kosenie trávy zaberá príliš veľa času? Neváhajte a zadovážte mu na Vianoce robotickú kosačku alebo výkonný kompresor. Zdá sa vám tento darček až príliš praktický? Veď práve o to ide. A nebojte sa, bude z toho mať radosť!
  • Potrebuje Vaša dcéra, ktorá pracuje na „home office“ poriadny pracovný stôl? Poďte do toho. Kedy na to bude lepší čas, keď nie práve na Vianoce?

Venovať roztomilé veci, ktoré človeka síce potešia, ale vôbec nie sú praktické a človek ich nepotrebuje je nanajvýš neekologické. Ak už chcete venovať nejakú „neužitočnú“ radosť, siahnite radšej po zážitkoch. To človeku ostane navždy v srdci a vy zároveň nevytvoríte žiadny zbytočný odpad navyše. Nielen príroda sa vám odvďačí.

About Author: