4 tipy, ktoré oceníte na túre s deťmi

Chystáte sa s deťmi na túru? Či už sú vaše deti nadšení malí turisti alebo ich do toho musíte trochu prehovárať, prinášame vám 4 tipy, ktoré oceníte v každom prípade. Buď vám pomôžu s tým, ako sa na túru pripraviť, aby bola pre deti atraktívna alebo vám dajú pár ďalších nápadov, ako si túru s deťmi môžete užiť ešte viac.

Náročnosť trasy

V prvom rade je dôležité deti nepreťažiť. S unaveným dieťaťom vám nepomôže ani tá najlepšia hra a na pohodu a dobrú náladu môžete zabudnúť. Preto je pred odchodom naozaj veľmi dôležité dobre naplánovať trasu a premyslieť si, čo určite zvládnu. Dobré je dať si aj dve varianty a to jednu menej a druhú viac náročnú a vybrať si podľa aktuálnej situácie.

Topánky

Vhodná turistická obuv je alfa a omega spokojnosti vášho dieťaťa na túre. Topánky, ktoré dobré padnú, ale zároveň je v nich bezpečné chodiť v danom teréne. Preto odporúčam prispôsobiť topánky náročnosti terénu. Ak sa budete štverať až vysoko do skál bude vhodnou turistickou obuvou určite niečo iné, ako keď sa budete prechádzať po lužných lesoch.

Hry na cestu

Deti sa radi rozprávajú, radi si spievajú, radi hrajú slovné hry či počúvajú príbehy. Naplňte si teda vrecká nápadmi a vytiahnite ich v ten pravý čas. Môže to byť čokoľvek od pesničiek, cez hádanky, vtipy, či poviedky. Akékoľvek. Samozrejme myslite na ich vhodnosť. Napríklad také erotické poviedky si pravdepodobne necháte na trochu iný typ stretnutia. Odporúčam tiež na začiatok nechať iniciatívu na deťoch, aby ste mohli vytiahnuť svoje esá z rukávu sekundu pred tým, ako by sa začali nudiť.

Ostať flexibilný

Tento tip považujeme za jeden z najdôležitejších. S deťmi sa situácia môže veľmi rýchlo meniť. Stačí, že sa zle vyspia, bolí ich bruško, či škaredo spadnú a skazí im to totálne náladu. Preto je dôležité ostať flexibilný, nestáť si za vytýčeným plánom za každú cenu a ak to situácia vyžaduje, kľudne sa vrátiť domov.

About Author: