Slovensko a jeho zákutia

Asi nemusíme nikoho presviedčať o tom v akej nádhernej krajine žijeme. Slovensko má naozaj veľa nádherných kútov a miest, kde môžeme dopriať oddych telu aj duši. Dnes by sme sa chceli zamerať na okolie Tatier. Tatry sú nádherné a majú svoje čaro asi za každého počasia, v každom ročnom období. Či sa rozhodnete pre ubytovanie v Poprade, v Smokovci alebo v Tatranskej Lomnici, určite to neoľutujete a uvidíte, že každé miesto a mesto prináša pre vás, vašu rodinu a priateľov, nespočetné množstvo možností na výlety, šport, alebo relax. Ste nadšencom skôr ubytovania v súkromí alebo obľubujete veľké hotely? Jedno aj druhé má svoje čaro. Napríklad pomocou aplikácie Airbnb dokážete nájsť neskutočne krásne drevené chalúpky, ktoré dýchajú históriou a tradíciami. Nábytok na mieru a takpovediac veci, na ktorých sa zakusol zub času. Bude to pre vás balzam na dušu a zažijete aj množstvo zábavy. Nie nadarmo sa hovorí, že ak chceš prežiť krásnu dovolenku nemusíš za ňou cestou dlhé hodiny.

Ak by ste sa chceli vyhnúť tým klasickým atrakciám, ponúkame vám pár tipov kam na výlet, kde by nemuselo byť veľa ľudí.

Sánkarský trenažér

V Starom Smokovci nájdete jedinú sánkarskú drahú na Slovenku. V roku 2006 bola dostavaná a slúži na tréningy pre sánkarov. Dráha ma dĺžku približne 100 m a vy si ju môžete pokojne vyskúšať kedykoľvek v roku, pretože prevádzka na trenažéri je celoročná. Tento úsek je veľmi bezpečný a zvládne ho naozaj každý. Určite odporúčame vyskúšať a užiť si zábavu aj trochu inak.

Sedielko – 2376 m n. m.

Sedielko je horské sedlo nachádzajúce sa v hlavnom hrebeni Vysokých Tatier

Oddeľuje od seba Širokú vežu a Malý Ľadový štít. Ide o najvyššie položené horské sedlo, cez ktoré vedie turisticky značený chodník. Fascinujúce pohľady vás očaria. Aj, keď je táto horská túra o niečo náročnejšia a vyžaduje si kondičku. Ak sa dostanete hore nebudete veriť vlastným očiam, ako niečo tak nádherne dokázala vytvoriť príroda. Zhruba v polovici cesty sa nachádza aj známa Téryho chata. Tá bola mimochodom postavená na základe iniciatívy lekára a priekopníka horolezectva Edmunda Terýho v roku 1899. Do roku 1933 to bola najvyššie položená chata. V roku 1985 chata prešla rozsiahlou rekonštrukciou, ale dodnes si zachovala svoj vzhľad a jedinečnosť. Ak vám, teda po ceste vyhladne alebo budete mať chuť urobiť si krátku prestávku určite odporúčame občerstviť sa práve tu.

WoodRock Poprad

Ak ste milovníkom športu, ale aj adrenalínu určite sa choďte zabaviť na lezeckú stenu v Poprade. Stena ma výšku úctyhodných 31 m takže si na svoje prídu nielen začiatočníci, ale aj tí skúsenejší.

About Author: