Dobrí návrhári interiérov robia týchto 7 vecí

Konkurencia v oblasti realizácie interiérov je veľká a zdá sa, že každý z nás sa dnes volá dekoratér alebo interiérový dizajnér. Či už sa rozhodnete pre drevené stoličky, kaviarenské kreslá alebo futuristický, nadčasový dizajn, je vždy skvelé ak vás vie niekto usmerniť.

Akonáhle ste sa rozhodli pre návrhára, proces sa môže začať. Vaše prvé úvodné stretnutie s návrhárom bude zahŕňať diskusiu o vašich cieľoch, nápadoch, názoroch, rozpočte, očakávaní a samozrejme o časovej osi. Nezabudnite si pred stretnutím priniesť obrázky a všetky svoje nápady.

Ak stále premýšľate či si chcete najať interiérového dizajnéra alebo ísť do toho sám, tu je sedem dôvodov, prečo ho odporúčame.

1. Zameriavajú sa na celkový obraz, rovnako, ako na podrobnosti

Dizajn je skutočne o pochopení problému a cieľa. Potom ide o testovanie riešení a zdokonalenie možností na nájdenie najvhodnejšieho riešenia. Dobrý interiérový dizajnér vyváži detaily, pričom stále sleduje celok. Dokonalosť je séria malých vecí urobených naozaj dobre. Dizajnér a klient musia spolupracovať.

2. Nechajte si poradiť

Dobrý interiérový dizajnér sa pokúsi prísť nielen na to, čo si myslíte, že chcete, ale aj na to, čo potrebujete. Dizajnér niekedy odloží klienta na krátky čas a skontroluje, čo je dobré pre priestor, izbu alebo celkový dom. Klienti niekedy nevedomky požiadajú o nesprávnu vec.

3. Môžu vidieť do budúcnosti

Dizajnér je čiastočne jasnovidcom. Vidia veci, ktoré tam ešte nie sú. Vidia možnosti, ktoré sa týkajú vášho priestoru a pomôžu vám urobiť to isté.

4. Kuchyňa musí mať svoje pravidlá

Ak chcete navrhnúť perfektnú kuchyňu, musíte premýšľať o tom, čo varíte a ako často varíte. Ako fungujú kuchári vo vašej kuchyni? Tieto veci určujú, koľko miesta potrebujete, akú veľkosť spotrebičov a koľko úložného priestoru. Dobrý dizajnér to všetko vie. Niektorí ľudia zaoberajúci sa duchovnom, ezoterikou, či predpoveďou mesačných horoskopov si okrem praktickej stránky potrpia aj na spirituálne pravidlá. To znamená, že občas je potrebné brať v úvahu aj rozmiestnenie v duchu fengshui.

5. Pomáhajú vám navrhnúť dom tak, aby vyhovoval vašej rodine teraz, ale aj v budúcnosti

Návrhári interiérov poznajú potreby rodiny teraz, ale aj v budúcnosti. Pomôžu vám navrhnúť a zorganizovať váš domov podľa toho, akí ste a ako plánujete žiť. Chápu, že je potrebné, aby budova vyhovovala vašej rodine, najmä ak robíte novú stavbu alebo zásadné renovácie.

Napríklad, ak máte malé deti, pravdepodobne bude dôležitý rovný prístup do záhrady. Na druhej strane starší tínedžeri a dospelí doma budú potrebovať samostatné priestory.

6. Vedia, že dobre navrhnuté obývacie a rodinné izby sú kľúčom k dobrému životu

Každý vie, že život je plný kompromisov. Vytvárajú dizajn, ktorý zaručuje, že srdce domu je ľahké a otvorené miesto, v ktorom je možné variť, jesť, žiť a celkovo sa cítiť dobre. Návrhár interiérov vás prevedie najťažšími časťami renovácie a zdobenia domu, ako je napríklad výber farieb.

7. Uvažujú o tom, ako môžu zlepšiť predajnú hodnotu vášho domu

Typické vylepšenia vykonané počas renovácie by mali byť primerané na zabezpečenie dobrého predaja. Kvalitní dizajnéri vám pomôžu pripraviť kuchyňu, kúpeľňu a záhradnú architektúru tak, ako chcete vy, ale aj príťažlivo pre neznámeho budúceho kupujúceho.

About Author: