Čo robia ľudia, ktorí majú veľa peňazí inak?

Bohatí ľudia väčšinou neminú navyše ani cent. Možno práve preto sú bohatí. Väčšinou investujú do kvality, ale nedajú sa okradnúť prehnanou cenou, ktorá by neodpovedala hodnote kupovanej veci. Aké ďalšie zásady pomáhajú bohatým ľudom, ostať bohatým? Čítajte ďalej, dozviete sa viac:

  1. Vždy si veľmi dobre premyslia, či to, čo chcú kúpiť, je tou najvýhodnejšou ponukou na trhu. Vyžaduje to čas. Aj obyčajný výber lyžiarok zaberie niekoľko dní.
  2. Zjednávajú cenu. Pri všetkom. Vždy to aspoň skúsia. Od kupovania letnej dovolenky cez leveling system na novú dlažbu až po cenu za noc v penzióne.
  3. Majú radi kvalitné veci. Uprednostňujú napríklad nábytok na mieru pred kusovým nábytkom. Vedia, že ručne vyrezávaná kolíska rokmi zvýši svoju cenu. Na rozdiel od kolísky z veľkoobchodu.
  4. Vedia, že čas sú peniaze. Stávajú skoro ráno, aby mali čas na seba a celý deň sa potom môžu sústrediť na prácu.
  5. Pracujú na seba, nie pre iných. Nepoznajú však 8 hodinový pracovný režim. Často sa svojmu podnikaniu venujú celé dni vkuse niekoľko týždňov a potom na pár dní úplne vypnú.
  6. Predávajú to, čo už nepotrebujú.

Každý z nás sa môže stať bohatým. Nemusí za tým vždy stáť veľké dedičstvo. Chce to len dobrý nápad, veľké odhodlanie dosiahnuť svoj cieľ, schopnosť byť flexibilným a trpezlivosť. Nie každému sa to podarí hneď, ale kto usilovne ide za svojim, skôr či neskôr to dosiahne. Stačí si veriť a dôverovať svojim schopnostiam a tomu, že to, aký budeme žiť život je len a len v našich rukách.

About Author: