Končíte v práci?

i quit

Chcete skončiť v práci a neviete sa rozhodnúť akou formou podať výpoveď? Žiaľ, neexistuje na to odpoveď, ktorá by bola jednoznačná, pretože záleží na rôznych podmienkach a na tom, aká je vaša konkrétna situácia. V tomto článku sa vám pokúsime opísať pár možných situácií a tiež sa skúsime pozrieť na to ako v nich čo najlepšie postupovať.

  1. V práci nemáte vôbec žiaden problém. Mení sa vám však životná situácia, a žiaľ vám už neumožňuje pokračovať v doterajšej práci. Môže to byť napríklad to, že sa sťahujete pretože vášho manžela v práci preložili.

Myslím, že v tomto prípade je to úplne jednoduché. Dohodnite si so svojím nadriadeným stretnutie a celú situáciu mu vysvetlite. Určite by to každý pochopil, možno len, nebude nadšený, že bude musieť znovu hľadať nového človeka.

  1. V práci nie ste dlhodobo spokojný, máte problém, ktorý ste chceli vyriešiť, ale nedopadlo to úspešne.

Myslím, že musíte konať, čo najrýchlejšie. Síce to nebude najpríjemnejšie, ostávať niekde, kde sa trápite, nemá význam. Máte problém priamo na pracovisku s kolegami? V prípade ak so šéfom celkom vychádzate, dohodnite si termín stretnutia a vyriešte to priamo s ním. Je to vaše rozhodnutie, nikto vás nebude nútiť ostávať.  Máte dlhodobo problém so šéfom? Osobný rozhovor nepatrí k najšťastnejším a radšej svoj názor napíšte emailom. Osobná dohra asi následne príde, ale tú najnepríjemnejšiu časť budete mať za sebou.

  1. V práci ste síce relatívne spokojný, ale bola vám ponúknutá práca inde za oveľa lepších podmienok

Treba byť asertívny. Napriek tomu, že vám v práci ako keby nič nechýbalo, bolo by bláznovstvo nejsť niekam, kde sú pre vás vytvorené lepšie podmienky. Nedajte sa citovo vydierať a nepodľahnite ani iným formám manipulácie, keď váš šéf napríklad siahne po stránke alkohol online a okamžite si objedná do kancelárie liter vodky. Pretože si to tam bez vás nedokáže predstaviť.

About Author: