Tipy pre výber domčeka na náradie

tipy pre výber domčeka na náradie

Pri kúpe a samotnom plánovaní záhradného domčeka máte na výber z viacerých materiálových možností. Avšak pre väčšinu ľudí býva kľúčovým výberom práve veľkosť priestoru a rozmery pre drevený altánok. Ako je teda možné, že nie každý má domček na náradie podľa svojich potrieb?

Využívame ich naplno?

Veľmi dôležité je, aby sme poznali pravý účel stavby, ktorú si chceme vybudovať aj u nás doma. Bude to letná kuchyňa alebo sklad pre záhradné náradie? Drevený altánok je možné využiť skôr ako miesto kde môžete tráviť čas s rodinou alebo si uskladňovať potrebné náradie. Keďže drevo patrí k prírodným materiálom, je jasné, že drevený altánok bude pôsobiť vkusne a zároveň moderne. Čo možno veľa ľudí ešte stále nevie na záhradných domčekoch oceniť je ich využitie ako posedenie pri grilovaní alebo ako domček pre hostí.

Čo robí ľuďom najväčšie problémy pri výbere?

Domčeky na náradie a altánky sú všade dostupné v rôznych farebných prevedeniach, tak sú možnosti výberu naozaj rozsiahle. Avšak nie každý vie čo je pre jeho záhradu dobré. Kľúčovou vlastnosťou pri plánovaní domčeka je zabezpečenie stability. Čím bude mať drevený altánok hrubšie steny, tým bude stabilnejší. Pokiaľ ide o rozmery domčeka, tak by vás rozhodne mala zaujímať jeho hĺbka spolu so strešným presahom a taktiež vonkajšia šírka. Podľa daných rozmerov sa môžete rozhodnúť, či máte dostatok priestoru na stavbu.

Čo uvádzajú jednotlivé rozmery?

Vnútorný rozmer domčeka značí koľko je v ňom reálneho miesta. Dôležitým rozmerom je aj hrúbka materiálu, z ktorého bude postavený drevený altánok. Hrúbka sa zvykne uvádzať väčšinou v milimetroch, pričom jej rozmery hovoria o životnosti domčeka a jeho stabilite. Nezabudnite tiež na zabezpečenie tepelnoizolačných vlastnostiach, ktoré sú pre domček naozaj dôležité. Rozmery dverí určujú čo budete môcť do domčeka umiestniť. Pokiaľ chcete umiestniť do domčeka napríklad aj kosačka na trávu, tak by mala mať výška a šírka dverí dostatočné rozmery na prechod.

About Author: