Manželstvo bez intimity

Jana a Martin boli spolu od svojich 15 rokov. Klasický príbeh kedy kamarátstvo prerástlo do lásky. Keď mali 27 rokov, tak Martin požiadal Janu o ruku a o rok na to sa vzali. Martin a Jana sa mali veľmi radi, o tom niet pochýb. Otázne však je, či to kamarátstvo pre nich nebolo predsa len lepšou formou ako partnerstvo či dokonca manželstvo.

S Janou som bola dobrá kamarátka, takže som vedela ako to u nich doma chodí. Človek zvonku to však tušil hneď. Jana s Martinom boli skutočne ako najlepší kamaráti, ako brat so sestrou, ktorý majú dobrý vzťah. Boli si nadmieru blízki, niečo tam však nesedelo. Nebola tam totiž ani štipka sexuality, vášne a stopy po mileneckom vzťahu.

Vyhovovalo im však spoločné žitie, mali sa radi, rozumeli si a dokonca mali aj rovnaký vkus na zariaďovanie ich spoločného domu. Zhodli sa, že sa im najviac páčia moderné obývačky s kuchyňou a že gauč musí byť hlavne pohodlný. Dokonca aj na tom, že konferenčný stolík je nadbytočná záležitosť.

Rozumeli si v podstate po každej stránke. Okrem tej sexuálnej. Jana mala milencov a Martin milenky. Mysleli si, že je to tak v poriadku. Oni dvaja sa mali nadovšetko radi, chceli spolu žiť, ale sex spolu nemali už dobrých 5 rokov. A predtým to bolo tiež veľmi sporadické. Im dvom to však takto vyhovovalo.

Problém nastal keď Martinova milenka Lucka začala o Martinovu priazeň bojovať aj v iných oblastiach ako sexuálnych. To sa už Jane prestávalo páčiť a začínali medzi ňou a Martinom prvé vážne konflikty. V podstate to vyvrcholilo tým, že Lucka otehotnela a Jana sa nedokázala zmieriť s tým, že jej manžel by mal s niekým dieťa, hoci ona nikdy po žiadnom netúžila.

Ich kamarátstvo nakoniec dopadlo rozvodom. Škoda ho, nebyť ich provizórneho manželstva, boli by kamaráti určite dodnes.

About Author: