Oddychujte tento rok v novej záhradnej chate alebo altánku

Zahradna-chatka

Na pohodové domáce posedenia a rodinné oslavy by rozhodne nikomu nemala chýbať záhradná chata alebo altánok. Tieto stavby sú skvelou možnosťou ako si môžete spolu užívať všetky dôležité rodinné oslavy a akcie, rovnako ako len obyčajné víkendové príležitosti na strávenie pekného popoludnia. Altánky a záhradné chaty by nemali chýbať žiadnej rodiny, veľmi rýchlo sa stanú jej súčasťou.

Aké sú ceny za výstavbu záhradnej chaty?

Záhradnú chatu je možné buď kúpiť, avšak výstavbu altánku si môžete podrobne naplánovať.  Záhradné altánky nemajú typickú stavbu domu, vyzerajú skôr ako nejaké prístrešky, kde budete mať miesto na sedenia a na stôl. Výstavba altánku nie je zdĺhavá na môže trvať aj týždeň. Dĺžka stavania je individuálna podľa Vašich požadovaných rozmerov, podľa výberu materiálu, podľa typu záhradnej chatky a v neposlednom rade to tiež závisí aj podľa samotného počasia, ktoré by mohlo spomaliť alebo naopak zrýchliť celú výstavbu. Bežná cena za záhradnú chatu je približne okolo 5000 eur. Jej cena tiež závisí podľa rozmerov, druhu chaty, Vašej investície a tiež podľa funkčnosti a miesta chaty. Kúpa klasického záhradného altánku Vás bude stáť približne okolo 1000 eur. Všetky ceny sú iba približné, keďže výber a výstavba je individuálna. Nemôžete tiež zabúdať na to, že je individuálne kde si necháte záhradný domček postaviť.

Ako vyzerajú moderné altánky?

Bežným materiálom pre výber záhradného altánku je drevo, keďže tiež ide o záhradnú stavbu. Okrem klasického plánovania výstavby Vášho záhradného altánku si tiež môžete svoju stavbu dekorovať a postarať sa o jeho vymaľovanie, čím dostane altánok svoj modernejší dizajn, čo mu umožní vynikať na Vašom exteriéri. Súčasťou každého altánku je tiež strecha, ktorá by mu rozhodne nemala chýbať. Altánok je možné využívať najmä počas teplého a pekného počasia, počas zimného alebo daždivého obdobia, nie je možné ho využívať naplno. Ak sa už rozhodnete na výstavbu altánku alebo pre kúpu záhradnej chaty, vedzte, že nemôžete zabúdať na všetky kritéria výberu.

About Author: