Povinná návšteva zubára

navsteva u zubara

Poznáte človeka, ktorý by sa do zubárskeho kresla vyslovene tešil? Ja nie. Samozrejme poznám ľudí, ktorí s tým nemajú až tak veľký problém a ľudí, ktorí z toho majú pomerne slušnú úzkosť. Som si však istá, že môžem s určitosťou potvrdiť, že to nie je koníček nikoho z nás a keď sa povie zubár nevyvoláva to v ľuďoch tak blažené pocity ako keď sa povie dovolenka na Floride. Možno tvoria výnimku tí, ktorí sú do nejakého zubára zamilovaný. Nikto z nás sa teda na zubné prehliadky neteší, nezabúdajme však na to, že pravidelná starostlivosť o naše zuby je nesmierne dôležitá. Čím častejšie preventívne prehliadky v zubárskom kresle budeme absolvovávať, tým je pravdepodobnejšie, že sa vyhneme nepríjemným zubárskym zákrokom.

A prečo je to tak veľmi dôležité? Prečo je pre nás prínosné dobrovoľne prísť do ordinácie z ktorej sa často ozývajú nepríjemné zvuky , ktoré človeku asociujú stredovekú mučiareň? Je to jednoduché, prevencia je proste nezameniteľným základom zdravia. Neplatí to len pre zubárčinu, ale pre všetky lekárske odvetvia. Pravidelné kontroly pomáhajú prechádzať veľkému množstvu vážnych dôsledkov neriešených chorôb.

Čo sa na tých preventívnych prehliadkach deje tak zásadného? Kazy a iné choroby zubov sú odhalené už v zárodku. Nutný zákrok teda logicky nie je tak bolestivý ako keby ste sa k zubárovi objednali až vo chvíli, kedy vám už neúčinkuje žiadna tabletka proti bolesti a celú tvár méte napuchnutú od zubu.

Úplne rozumiem, že sa vám do toho až tak veľmi nechce a ľudia na to často rezignujú aj pre to, že majú nedostatok času. Je to však naozaj to najlepšie, čo môžete  pre svoje zuby a ich zdravie urobiť.  Pomôžte si trochu. Spojte si návštevu zubára s niečím príjemným. Napríklad si vždy kúpte niečo pekné do bytu alebo na seba. Už ste videli dekoračné látky organza? Prekrásne do každého bytu!

About Author: